Aronya nedir?

Anavatanı Kuzey Amerika olan aronya üzümsü meyveler grubunda yer alıp sağlık üzerindeki olumlu etkileri sebebiyle 1900lü yılların başında Rusya’ya getirilmiş ve yetiştiriciliğine başlanmıştır.1950li yıllardan itibaren Doğu Avrupa ülkelerinde ticari yetiştiriciliği yapılmaktadır. Günümüzde hala Doğu Avrupa ve Almanya’da yetiştirilmektedir.

Üzümsü meyveler içerisinde yer alan aronyanın insan sağlığı üzerine etkisi konusunda yapılan çalışmaların bulgusunda, meyvelerin antioksidan kapasitesi ve antosiyanin miktarı bakımından diğer üzümsü meyvelere göre daha yüksek değere sahip olduğu gözlamlenmiştir.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek için Aronya

Aronya, kronik hastalıklarla mücadele etmenize ve bağışıklığınızın güçlenmesine yardımcı olarak vücutta  kalkan görevi üstlenir.

Hiç Yaşlanmayın, Hiç Hastalanmayın

Sağlıksız beslenme ve çevresel koşullar nedeniyle vücuda giren serbest radikallerin temizlenmesinde görev alarak hücrelerin zarar görmesini engelleyen süper meyve  aronya , hücrelerin yenilenmesine de yardımcı olmaktadır.

Kalp Sağlığınız İçin Aronya

Antosiyanin oranı yüksek besinlerin, kan basıncını düşürerek damar sertliğini önlemesi ve kalp hastalıklarını azaltması bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur. Kandaki kolesterol seviyesini dengede tutarak damar tıkanıklığının ve pıhtı oluşumunun önüne geçer. Kan damarlarını güçlendirmeye yardımcı olur.

Cildinizi Yenileyin

Düzenli olarak aronya meyve suyu içildiğinde daha fazla ve yüksek sayıda yeni lenfosit hücrelerin üretildiği gözlemlenmiştir. Bu hücreler radyasyonun yıkıcı etkilerine karşı savaşan hücrelerdir.

Zihninizi Temizlemek İçin Aronya

Aronya meyvesinin içeriğindeki güçlü antioksidan olan antosiyaninler, yaş ile ilişkili beyin fonksiyonlarının ve hafızadaki bozulmanın yavaşlatılması için mükemmel birer kaynaktır. Hızlı yaşlanmanın önüne geçerek hafızanın deforme olmasını yavaşlatan aronya, yaş fark etmeksizin kişinin genel bilişsel işlevini artırmaktadır.

Karaciğerinizi Aronya ile Temizleyin

Aronya meyvesi düzenli tüketildiğinde akciğer ve karaciğer temizlenmesini sağlayarak zararlı bakterilerin idrar yoluyla vücuttan atılımını sağlar. Karaciğer hücrelerinde metabolik süreci iyileştirmede yardımcı olur.

Semptomlarınızı Hafifletin

Aronya meyvesi, saman nezlesi, sinüzit ve astım  gibi hastalıklarınızın semptomlarını hafifletmektedir.